Ahi Maraş Elbistan Sancakları Esnaf Sanatkarlar Güç Birliği Toplantısı

Kahraman Maraş Elbistan Sancakları Esnaf ve Sanatkarlar ile toplantı gerçekleştirmiştir. Yeniçeri Ocakları Ahi Elbistan İlçe Sancak Beyi Muhammed Yıldırımın öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıda, Esnaf ve sanatkaların sorunları, Ahi Sancakları altında toplanıp..

Ahi Maraş Elbistan Sancakları Esnaf Sanatkarlar Güç Birliği Toplantısı

Kahraman Maraş Elbistan Sancakları Esnaf ve Sanatkarlar ile toplantı gerçekleştirmiştir. Yeniçeri Ocakları Ahi Elbistan İlçe Sancak Beyi Muhammed Yıldırımın öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıda, Esnaf ve sanatkaların sorunları, Ahi Sancakları altında toplanıp güç birlikteliği sağlayarak ticaretin gelişmesi konusunda fikir alışverişinde bulunulmuştur. Yeniçeri Ocakları Ahi Elbistan İlçe Sancak Beyi Muhammed Yıldırım ” Yabancı sermayden ilçe esnafının yararlanmaması, esnafların iç dayanışmaları neticesinde para akışının esnafların içinde dönmesini, sermayenin iç bünyeye giriişn in sağlanması ile sermayenin bünyeden çıkmaması konusundaki fikirlerini esnafla paylaşmıştır.

Elbistan Ahi Sancaklarının toplantısına Kahraman Maraş Yeniçeri Ocakları İl Beyi Sn. Sinan Doğanda katılmıştır. Sn. Sinan Doğan ise ” Yeniçeri Ocakları olarak ilk edapta ilçe esnafının ekonomik açıdan zenginleşmesinin sağlanmasının ik öncelikli düşüncelerinin olduğunu, Teşkilat üyelerinin ilçe esnafından alışveriş yapmaları konusundaki düşüncelerini teşkilatlarında yayacaklarını beyan etmiştir.

Mutlu bir toplumun refah ve huzurunun ekonomiden geçtiğini beyan eden Doğan yeniçeri ocakları olarak İlçe halkının yanında olduklarınıda beyan etmiştir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL