Yeniçerice Bir Hayat ”Bir Elde Bilğisayar Diğer Elde Kuranla Yaşamak”

İnsanoğlu yaşam süreci boyunca bir çok ideolojin esareti altına girmiş, yaşam düzenini ona göre şekillendirmiştir. Bu İdeoloji gün gelmiş insanoğlunu felakete sürüklemiş yeri gelmiş refah ve hürriyet içinde yaşamasına olanak..

Yeniçerice Bir Hayat ”Bir Elde Bilğisayar Diğer Elde Kuranla Yaşamak”

İnsanoğlu yaşam süreci boyunca bir çok ideolojin esareti altına girmiş, yaşam düzenini ona göre şekillendirmiştir. Bu İdeoloji gün gelmiş insanoğlunu felakete sürüklemiş yeri gelmiş refah ve hürriyet içinde yaşamasına olanak sağlamıştır.

Ancak; bu ideolojiler gün gelmiş deforme olmuş, yeri gelmiş diktatörlerin elinde yaşamla kalım arasına sıkılmıştır. Oysa ideolojinin amacı insanoğlunun hem bu dünya hemde ahiret hayatını şekillendirmesi gerekirken, hem bu dünya hemde ahiretini zindan etmiştir.

Oysaki; tüm hayat felsefesi İslamın hükmü, Türklüğün vukkuu bulması, yeniçeri kızılelması insana huzur ve ferah getirmesi için benimsenmiştir. Yeniçeri Kızılelmasındaki asıl amaç kişinin ülkesine ve dinine sayğılı bireyler meydana getirmeyi amaçlamaktadır.

Yeniçeri demek; İslamın farzları hükümleri ve kaidelerine tam anlamıyla bağlı, Türkün örf ve adetlerine uyumlu bireyler topluluğuna verilen isimdir. Çünkü geçici bir hayatı baki bir hayata tercih eden kişidir Yeniçeri. Peygamberimizin hadisi serifinde buyurduğu üzere İstanbul hadisindeki o komutan ne güzel komutan o asker ne güzel asker düsturuna sahip olan kişidir Yeniçeri.

Yeniçeri demek örnek insan demektir. Yeri gelecek toplum için dini islam için hayatını hiçe sayacak kişidir. Yeniçeri demek teşkilat konusunda ihtisas yapan kişidir. Bu teşkilatçılık aileden başlayıp, mahalle, ilçe il ve Tüm Türk İslam çoğrafyasını kapsayacaktır. Gerek sosyal hayatında gerek ticari hayatında başarılı olan kişidir. Amirlerine ast ve üstlerine tam anlamıyla bağlı olan kişidir.

Peygamberimizi en büyük önder bilip, liderlerini kendisini hem bu dünyada hem ahirette mutluluğa erdirecek kişiler olarak görüp, hayatını ona göre şekillendirecektir. Kızılelma ideolojini tam anlamıyla benimseyip diğer dünyavi fikirleri elinin tersiyle iteleyecek kişi olan kişidir Yeniçeri.

Yeniçeri demek gayesi olan ülküsü olan kişidir. Dünyaya sırf yemek içmek eğlenmek için gelen kşşi değildir. Öyle olsaydı ne işi vardı bBzans kapılarında 80 lik piri fani Eyüp El Ensarinin ne işi vardı Endülüs İspanya kıyılarında tüm gemileri yakan Tarık bin Ziyad’ın. Yeniçeri demek Bir elinde Kuran diğer elinde Bilisayar olan kişidir.

Allah Yeniçerileri ve Tüm İslam Erlerini Kutlu mücadele Muzaffer Etsin (Amin)

Cebrail ERDAL

Yeniçeri Ocakları

Genel Başkanı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL