Encümeni Danış Sancakları Yozgat Sancakları Türkİslam Birliği Toplantısı

Yeniçeri Ocakları Yozgat Sancakları Aylık iştişare toplantısı yapılmıştır. Encümeni Danış Sancakları Yozgat Sancak Beyi Prof.Dr. Sn. Ahmet YILDIRIM başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Yozgat Azaplar Sancak Beyi Sn. Yılmaz Yavuz, Serdengeçti Sancakları..

Encümeni Danış Sancakları Yozgat Sancakları Türkİslam Birliği Toplantısı

Yeniçeri Ocakları Yozgat Sancakları Aylık iştişare toplantısı yapılmıştır. Encümeni Danış Sancakları Yozgat Sancak Beyi Prof.Dr. Sn. Ahmet YILDIRIM başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Yozgat Azaplar Sancak Beyi Sn. Yılmaz Yavuz, Serdengeçti Sancakları Sancak Beyi Sn. Avukat Ali Yıldırım, Ahi Sancakları Sancak Beyi Sn. Ahmet Çelik beyin yanısıra Yeniçeri Ocakları Kadın Kolları Başkanı Sn. Elif Yıldırım hanımefendi katılmıştır.

Kültür merkezinde gerçekleştirilen toplatıya bir çok sivil toplum kuruluşu başkanıyla beraber çok sayıda vatandaş katılmıştır. Encümeni Danış Sancakları Yozgat Sancak Beyi Prof.Dr. Sn. Ahmet YILDIRIM ” büyük ortadoğu projesinin yanlışlıklarını, Türk ve İslam coğrafyasının içinde bulunduğu buhran ve biz Yeniçeri Ocaklarının gidişatı düzeltmedeki çalışmalarını dile getirmiştir.

Serdengeçti Sancakları Sancak Beyi Sn. Avukat Ali Yıldırım ise Yeniçeri Kızıl elmasının  önemini doktrinlerin hayatımızdaki yeri, Turan ve İslam Bilriğine giden yolun yeniçeri davasına sıkı sıkı sarılmadan geçtiğini, gençliğimizin Türkİslam şuuruna yeniden sahip olması; Cihat ve dava bilincinin yeninden vuku bulması konusunda fikirlerini anlatmıştır.

Yeniçeri Ocakları Kadın Kolları Başkanı Sn. Elif Yıldırım hanımefendi ise Yeniçeri Ocaklarında kadınların çalışmaları ve aile düzenin yeniden teshisi konusunda fikirlerini bildirmiştir.

Toplantı Kuranı Kerim Tilavetiyle başlamış olup, İstiklal Marşının okunması, Yeniçeri Ocakları Genel Başkanı Sn.Cebrail ERDAL’ın mesajının okunması ile sona ermiştir.

 

 

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL