Sivas Sancakları Teşkilat ve İdeoloji Toplantısı

Sivas Sancakları; Sancak Beyi Hakan ERDAL başkanlığında, Sivas Serdengeçti Sancakları, Sivas Ahi Sancakları ve Sivas Encümeni Danış Sancakları beylerininde katılımıyla halka açık bir toplantı gerçekleştirmiştir. Yeniçeri Ocaklarının Teşkilatlanma yapısı, Yeniçeri..

Sivas Sancakları Teşkilat ve İdeoloji Toplantısı

Sivas Sancakları; Sancak Beyi Hakan ERDAL başkanlığında, Sivas Serdengeçti Sancakları, Sivas Ahi Sancakları ve Sivas Encümeni Danış Sancakları beylerininde katılımıyla halka açık bir toplantı gerçekleştirmiştir. Yeniçeri Ocaklarının Teşkilatlanma yapısı, Yeniçeri Fikri İdeolojisinin toplumun üzerindeki etkisi gibi konularda fikir telakkisinde bulunulmuştur. Ayrıca Yeniçeri Ocakları Sivas Sancakları İl Beyi Sn. Hakan ERDAL; ülkemizin içinde bulunduğu durumdan çıkış noktasının, kardeşlik bilincinin artırılması, dini ve ırki konularda toplumların birbirlerine hoşgörülü davranmaları konusundaki fikirlerini dillendirmiştir.

Sivas Yeniçeri Ocakları, Serdengeçti Sancakları Beyi Sn. Alper Yılmaz ise; Gençliğimizin bilinçlendirilmesi, Dini ve Kültürel Manada tam anlamıyla yetişmeleri konusundaki düşüncelerini toplumla paylaşmışlardır.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL